"Металург" (З) - "Шахтар" 0: 3. Дубль і сотка супер Алекса

Головний арбітр: Костянтин Труханов (Харків)
Асистенти: Володимир Жарий (Павлоград), Ярослав Трехлебов (Дніпропетровськ)

"Металург" (З) - "Шахтар" 0: 3

Голи: Адріано 22, Тейшейра 29, Тейшейра 81

"Металург": Грдлічка, Сахневич (Лазарович 77), Балич, Гавриш, Прийомов, Коротецький, Нестеров, Рудика, Штурко (Лео 66), Юсов (Матяж 80), Сержіо
"Шахтар": Пятов, Хюбшман, Воловик, Кучер, Адріано (Феррейра 79), Бернард (Едуардо 64), В. Шевчук, Лукас (Дентіньо 64), Коста, Тейшейра, Срна

Сьогоднішній поєдинок був однаково важливий для обох колективів, хоча команди і вирішують в чемпіонаті діаметрально-протилежні завдання. «Гірникам» потрібно було в обов'язковому порядку реабілітуватися в особі своїх уболівальників за прикру поразку від чеської «Вікторії». Адже завдання, яке ставилося президентом клубу перед командою - виграш Ліги Європи не була виконана, і підопічні Луческу вилетіли з кубка на стадії 1/16 фіналу, та й до того ж, не від самого грізного суперника. Тим більше, «Шахтарю» ні в якому разі не можна втрачати очки, адже конкуренти в боротьбі за чемпіонський титул не дрімають, і будь-яка втрата балів, може дуже дорого коштувати на фінішній прямій.

Перед командою із Запоріжжя стоять не настільки глобальні завдання. «Металург» веде відчайдушну боротьбу за виживання і будь-який очко необхідно команді як повітря. Природно, будь-який позитивний результат в цьому поєдинку додав би підопічним Олега Тарана віри у власні сили і підняв команді надламаний бойовий дух. Як би сумно це не звучало, але «металурги» не відчували смак перемоги на протязі 14-ти матчів. Перша і єдина вікторія в чемпіонаті була зафіксована ще в третьому турі, коли запорожці з рахунком 3: 0 розгромили луцьку «Волинь». З тих пір команду переслідують одні невдачі. На жаль, вони продовжилися і в поєдинку з «гірниками».

Що стосується складів на гру, то Містер здивував появою в стартовому складі Олександра Воловика , Який зайняв місце в центрі захисту замість Ярослава Ракицького. Цікаво й те, що Ярослав з невідомих причин в Запоріжжі не прилетів. Травмувався чи захисник, або ж Луческу був незадоволений його діями в матчі проти «Вікторії», або, боронь боже, конфлікт ... поки невідомо. Але такий вибір Містера викликав питання не тільки у автора цього звіту.

Але такий вибір Містера викликав питання не тільки у автора цього звіту

Що стосується «Металурга», то рульової запорожців довірив місце в «основі» добре знайомому ще по роботі в «Кривбасі» Володимиру Прийомова , А також випустив молодого форварда Дмитра Юсова . 20-ти річний нападник добре зарекомендував себе під час зимових зборів і є вихованцем запорізького футболу.

З перших хвилин «Шахтар» як і годиться фавориту протистояння пішов в атаку, і вже на п'ятій хвилині поєдинку Грдлічка витягнув м'яч з-під поперечини після підступного удару головою Луїса Адріано . Цей момент господарів поля абсолютно не збентежив, і пару хвилин потому Юсов втік з центральної частини поля від Воловика і вийшов на оперативний простір, але на жаль, для уболівальників своєї команди прийняв невірне рішення. Замість того, щоб віддати передачу на відкривався зліва партнера, Дмитро, що є сили зарядив м'ячем з-за меж штрафного майданчика по трибунах. І перспективна контратака була загублена. Однак, через кілька хвилин, Юсов знову опинився в центрі уваги. З меж штрафного Дмитро пробивав в дальній кут - м'яч в двох метрах пролетів від стійки.

Далі гра перейшла в більш спокійне русло. «Шахтар» шукав шляхи до воріт запорожців і володів перевагою, а ті при першій же можливості намагалися тікати в контратаку. На 22-й хвилині груба помилка досвідченого Рудики призвела до взяття воріт «гірниками». У простій ситуації Сергія запресингували Фернандо, який зумів відкинути м'яч на Тейшейру. Далі справа техніки і Алекс вивів на ударну позицію Луїса Адріано , Який відправив «сферу» точно під дальню штангу. Незрозуміла помилка на рівному місці, яку не зрозумів головний тренер запоріжців. Олег Таран розвів руки в сторону, мовляв, ну що ти робиш ... ну як же так можна? «Гірники» продовжували атакувати і поки суперник не прийшов до тями швиденько оформили другий гол. Чудова і розмашиста комбінація, увінчалася не менше чудовим голом. Шевчук, який, до слова, за версією читачів нашого сайту був визнаний кращим лівим захисником минулого року, промчав своїм флангом і прострілив у штрафну. далі Луїс Адріано п'ятою відпасував м'яч на який набіг Тейшейру, який і подвоїв перевагу своєї команди. Після цього склалося враження, що «металурги» посипалися. Хоча перші 20 хвилин поєдинку вони грамотно оборонялися і чинили гідний опір чинному чемпіону України. Але другий пропущений гол видно надломив команду і Бернард з меж штрафного зряче метил в дальній кут. М'яч лише дивом не опинився у воротах.

В одному з моментів нагадав про себе Володимир Прийомов , Який після помилки Фернандо протягнув м'яч, і вийшовши на ударну позицію, небезпечно пробив в дальній кут воріт - П'ятов відбив удар на корнер. У кінцівці першого тайму «Шахтар» був близький до того, щоб забити третій м'яч, проте ні Хюбшман, ні Бернард свої моменти не використали.

Другий тайм краще почали підопічні Тарана. Швидше за все, тренер провів в перерві виховну бесіду і налаштував своїх підопічних на боротьбу. Той же Юсов видали, дуже непогано приклався по м'ячу, який в декількох сантиметрах просвистів над поперечиною. Цікаво як би, діяла запорізька команда, посміхнися їй удача в цьому епізоді? Хочеться відзначити, що в цьому поєдинку небезгрішно діяла оборона «гірників», яка, часом, допускала грубі позиційні помилки. Можливо, якби клас запорізьких гравців був трішки вище, то «Шахтар» в цьому поєдинку обов'язково пропустив би.

Можливо, якби клас запорізьких гравців був трішки вище, то «Шахтар» в цьому поєдинку обов'язково пропустив би

Не скажу, що друга половина гри була видовищною на моменти. Зовсім навпаки. Тому, щоб освіжити гру обидва тренери зробили заміни. Луческу замість Адріано, Бернарда і Фернандо дав шанс проявити себе Едуардо, Феррейрі і Дентіньо. Ну і зазначу, що в третьому голі, який був забитий під завісу другого тайму взяли участь всі гравці, які вийшли на заміну. В результаті чого, після передачі Едуардо дуплет оформив супер Алекс, для якого цей поєдинок став сотим у чемпіонаті України. Приємно, що в цьому поєдинку Тейшейра став, на мій погляд, найкращим гравцем матчу. На рахунку Алекса дубль і гольова передача.

У складі тих, хто програв, варто відзначити молодого, але дуже перспективного Юсова: по-спортивному нахабний, націлений на ворота форвард, швидкий і технічний. У хлопця є всі шанси, вирости в хорошого гравця, якщо, звичайно, він і далі буде продовжувати працювати над собою і розвиватися. Підвівши, короткий підсумок варто зазначити багато браку в передачах обох команд, багато помилок і нерозуміння в окремих епізодах. Хоча це всього лише перший офіційний матч в чемпіонаті після тривалої перерви. Команда Тарана хоч і не пройшла випробування чемпіоном, але моментами показувала зуби і огризалася.

Окремо, хочеться відзначити, футбольних уболівальників, які патріотично підтримували свої команди і дружно затягнули «Ще не вмерла». Будемо сподіватися, що і в футболі, і в нашій країні все налагодиться і нас ще чекає багато перемог і красивого футболу. Слава Україні!