Від Олімпіади-1920 до ЧС-2010. П'ять кращих матчів Іспанії та Голландії

ЧС-2014. Матч №3. Група B. Сегодня. 23.00. ІСПАНІЯ - ГОЛАНДІЯ

Колись в незапам'ятні часи Нідерланди були частиною володінь іспанської корони і довго боролися за свою незалежність. Зараз збірні цих двох країн зустрічаються рідко, але зате кожен раз показують дуже цікавий футбол. Черговий поєдинок "помаранчевих" з "червоною фуріей" - вже сьогодні ввечері.

Іспанія - Голландія я:
Через чотири роки я
// Іспанія - Голландія. П'ять головних протистоянь

5 вересня 1920 року. ОІ-1920. Матч за 2-е місце. Іспанія - Голландія - 3: 1 (Сесумага, 7, 35. Пічічі, 72 - Гроосйохан, 68).

Вперше в історії іспанці і голландці зустрілися майже сто років тому - під час олімпійського футбольного турніру 1920 року. Суперники взяли участь в дуже химерному матчі - "срібному фіналі". Справа в тому, що чехословаки, що грали з Бельгією в фіналі сьогоденні, покинули поле на 40-й хвилині зустрічі в знак протесту проти необ'єктивного, на їхню думку, суддівства. Розлючений МОК позбавив норовливу команду навіть срібла і влаштував додатковий турнір за друге місце. Іспанці, що вилетіли в чвертьфіналі "нормального" розіграшу, дійшли до вирішального матчу за срібло, де обіграли колишніх півфіналістів голландців. Відзначимо, що один з голів у ворота "помаранчевих" забив легендарний Рафаель Морено Арансаді на прізвисько "Пічічі", в честь якого названий трофей, і до цього дня вручається кращому бомбардирові чемпіонату Іспанії.

Збірна Іспанії після перемоги в "срібному фіналі":

30 січня 1957 року. Товариський матч. Іспанія - Голландія - 5: 1 (Гарай, 14. Ді Стефано, 46, 70, 89. Кубала, 54. - Босселаар, 76, з пенальті).

Ця гра примітна тим, що в ній за збірну Іспанії дебютував великий Альфредо Ді Стефано. Аргентинець чотири роки відіграв у мадридському "Реалі", в жовтні 1956-го отримав громадянство піренейській країни, а три місяці по тому зіграв перший матч за збірну. Почав Ді Стефано дуже переконливо - з хет-трику. Ще по голу забили Хесус Гарай (однофамілець захисника сучасної збірної Аргентини) і ще один натуралізований гравець - угорець Ласло Кубала. Дивно, що з таким підбором нападників іспанці примудрилися не натрапити на ЧС-1958.

16 листопада 1983 року. Оче-1984. Голландія - Іспанія - 2: 1 (Хоутман, 26. Гулліт, 63 - Сантільяна, 41). Якщо в 50 - 60-е збірна Голландії мало що могла протиставити іспанцям, то в 70-80-ті роки пріоритети помінялися. Тепер вже "помаранчеві" задавали тон в Європі, а "червона фурія" потихеньку вживалася в роль вічної невдахи. Однак у відборі до ЧЄ-+1984 іспанцям вдалося-таки обійти молодих Гулліта, Кумана, ван Бастена і Райкаарда. У першій очній зустрічі підопічні Мігеля Муньоса вирвали мінімальну перемогу. У Роттердамі голландці відновили статус-кво завдяки відмінному голу Гулліта, але в підсумку на чемпіонат поїхала Іспанія. До фінішу кваліфікації команди підійшли з однаковою кількістю очок, проте "червона фурія" примудрилася відвантажити Мальті 12 голів в останньому турі і обійшла головних конкурентів за різницею м'ячів. На Euro Іспанія завоювала срібні медалі, після чого на довгих 24 роки забула про призових місцях на великих турнірах.

"Червона фурія"
стане білою, а "апельсини" посінеют

15 листопада 2000 року. Товариський матч. Іспанія - Голландія - 1: 2 (Йерро, 66 - Хасселбайнка, 73. Ф. де Бур, 84)

Головним героєм цього матчу став Франк де Бур. Тодішній капітан "помаранчевих" зіграв 85-й матч за збірну і побив рекорд попереднього "довгожителя" голландської команди Аарона Вінтера. Зрозумівши, що партнери вітатимуть його перемогою не поспішають, де Бур оформив потрібний результат самостійно. Франк показав чудеса стрибучості і вколотив переможний м'яч у сітку після навісу з кутового. Забавно, що до цього моменту на полі вже не було авторів двох перших голів - Фернандо Йерро і Джиммі Флойда Хасселбайнка. Гарячі хлопці влаштували бійку в середині другого тайму і отримали по червоній картці.

Арьєн Роббе н:
"Молодість збірної Голландії - не недолік"

11 липня 2010 року. ЧС-2010. Фінал. Голландія - Іспанія 0: 1 д.р. (Іньєста, 116)

Безсумнівно, найвідоміший поєдинок цих суперників. За 120 хвилин суперники куди старанніше лупили один одного по ногах, ніж по воротах. Найджел де Йонг так захопився, що й вирішив випробувати на Хабі Алонсо прийомчик з кун-фу. На щастя, грудна клітка іспанця витримала, а за чотири хвилини до кінця додаткового часу Іньєста помстився за товариша. Хавбек "Барселони" вислизнув від втомлених захисників і пробив точно в дальній кут воріт Стекеленбурга. Найважливіший матч між Голландією та Іспанією залишився за "червоною фуріей".