Базель - Баварія - 1: 0 + ВІДЕО

Лічені хвилини тому на «Санкт-Якоб Парк» в Базелі на радість місцевих уболівальників пролунав фінальний свисток - «Базель» створив чергову сенсацію, перегравши грізну «Баварію». Настрій в таборі мюнхенських футбольних уболівальників, прямо скажемо, гнітюче, а німецькі спортивні ЗМІ рясніють заголовками з повторюваним раз у раз словом «шок». На мій погляд, в схильної до песимізму і перебільшення своїх проблем Німеччини все ж перегинають палицю - так, безумовно, 0: 1 на виїзді - результат огидний. Але задамося питанням - якщо в Мюнхені вважають, що їх улюблений клуб не в змозі забити «Базелю» на «Алльянц-Арені» два м'ячі, то про яку боротьбу за титул володаря Ліги чемпіонів може йти мова? Як же тоді бути в боях з «Реалом» і «Барселоною» (якщо до цих боїв, зрозуміло, дійде)?

Взагалі, нинішнє протистояння «Баварії» з «Базелем» пронизують багато ниток. Всі ми пам'ятаємо (так адже?), Що головна зірка швейцарського клубу Джердан Шакірі з літа буде виступати за мюнхенський гранд. Крім цього, німецький тренер «Базеля» Хайко Фогель свого часу тренував молодіжну команду «Баварії». Чим вам не стимул для амбітного фахівця, недооцінений в рідних пенатах, довести помилки керівництва найтитулованішого клубу Німеччини, який проявив до нього недовіру?

Справи «Баварії» останнім часом йдуть погано. На вихідних підопічні Хайнкеса відіграли в Бундеслізі нульову нічию з «Фрайбургом», в порівнянні з якою в складі мюнхенців відбулося дві заміни: Роббен вийшов зі старту, замінивши Мюллера, а український хавбек Анатолій Тимощук замінив Луїса Густаво, розташувавшись в опорній півзахисті поруч з Алаба.

Матч гості почали активно і натхненно. Вже на 2-й хвилині відмінною передачею Рібері запустив Гомеса в прорив до воріт «Базеля», але форвард «Баварії» з рішенням забарився. Хвилиною пізніше в центрі уваги вже Рібері, але з його ударом дивом справляється голкіпер господарів Ян Зоммер, якому належить проявити чудеса реакції в дуелі з Рібері і на 13-й хвилині зустрічі.

Трохи пізніше огризнувся «Базель». Після подачі кутового на 16-й хвилині ніким не прикритий Драгович пробиває головою по воротах Нойєра і кіпер «Баварії» парирує удар противника, відбивши м'яч ... в штангу своїх воріт! Бадштубер виносить сферу від гріха подалі ... Але на цьому тривоги Мюнхена не закінчуються! На 20-й хвилині Олександр Фрай потрапляє зі штрафного в поперечину!

«Баварія» немов зніяковіла такої хоробрості менш іменитого противника і стала грати помітно академічність, що не могло не позначитися на швидкостях матчу. Свисток на перерву застав футболістів «Базеля» відійшли до свого штрафного ...

Другий тайм команди почали, знову кинувшись один на одного з відкритим забралом. «Баварія» більше контролює м'яч, але контратаки «Базеля» гострі і болючі, як випади досвідченого фехтувальника. Штреллер на 49-й і Фабіан Фрай на 51-й натякнули німцям, як небезпечні можуть бути комбінації швейцарського клубу, але до 85-ї хвилини «Баварія» залишалася байдужа до тонким натяків.

Поступово загрузнувши в оборонних редутах швейцарців, «Баварія» підключила дальнобійну артилерію - Кроос, Алаба, Роббен і навіть Лам обстрілювали ворота швейцарців і були близькі до того, щоб відкрити рахунок в матчі.

Але на 85-й хвилині рахунок у матчі все ж було відкрито. Правда, не «Баварією». Зіграв «джокер» Фогеля: вийшов на заміну Зуа витончено відпасував на відкритого в штрафний «Баварії» Штокера і той, зробивши ще кілька кроків, відправив м'яч повз який кинувся йому на зустріч Нойєра - 1: 0 повели господарі!

Під завісу зустрічі «Баварія» мала право вимагати від судді пенальті - на 90 + 1-й хвилині матчу в штрафній «Базеля» Зуа вдарив коліном в обличчя Оліча, але свисток арбітра промовчав ... щоб зазвучати через миті в якості офіційного вісника закінчення матчу.

Так що це було, панове мюнхенці? Нокдаун або нокаут? І що це було, панове швейцарці? Сенсація довжиною в три тижні або заявка на вихід в 1/4 фіналу Ліги чемпіонів?

Олексій ВЕРБИЦЬКИЙ, Sport.ua

«Базель» - «Баварія» - 1: 0
«Базель» - «Баварія» - 1: 0   Валентин Штокер, 85   «Базель»: Янн Соммер, Олександр Драгович, Давид Абрахам, Чу-Хо Парк, Олександр Фрай, (Аділсон Кабрал, '89), Бенджамін Хуггель, Фабіан Фрай, (Валентин Штокер, '66), Граніт Джака, Маркус Штайнхефер, Джердан Шакірі, (Жак Зуа, '83), Марко Штреллер   «Баварія»: Мануель Нойер, Джером Боатенг, Філіп Лам, Хольгер Бадштубер, Анатолій Тимощук, Давид Алаба, Марсіо Рафінья, Арьєн Роббен, Тоні Крооc, (Івіца Оліч, '89), Маріо Гомес, Франк Рібері, (Томас Мюллер, ' 71)   Давид Абрахам, 64
Валентин Штокер, 85
«Базель»: Янн Соммер, Олександр Драгович, Давид Абрахам, Чу-Хо Парк, Олександр Фрай, (Аділсон Кабрал, '89), Бенджамін Хуггель, Фабіан Фрай, (Валентин Штокер, '66), Граніт Джака, Маркус Штайнхефер, Джердан Шакірі, (Жак Зуа, '83), Марко Штреллер
«Баварія»: Мануель Нойер, Джером Боатенг, Філіп Лам, Хольгер Бадштубер, Анатолій Тимощук, Давид Алаба, Марсіо Рафінья, Арьєн Роббен, Тоні Крооc, (Івіца Оліч, '89), Маріо Гомес, Франк Рібері, (Томас Мюллер, ' 71)
Давид Абрахам, 64. - Томас Мюллер, 73. Марсіо Рафінья, 83.

НАША ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Але задамося питанням - якщо в Мюнхені вважають, що їх улюблений клуб не в змозі забити «Базелю» на «Алльянц-Арені» два м'ячі, то про яку боротьбу за титул володаря Ліги чемпіонів може йти мова?
Як же тоді бути в боях з «Реалом» і «Барселоною» (якщо до цих боїв, зрозуміло, дійде)?