8. 2 листопада 2010 року. «Інтер» (Італія)
  9. 12 грудня 2010 року. «Челсі» (Англія)
  10. 8 червня 2012 року. збірна Чехії

На Зе починається ... 10 кращих гравців першої частини сезону РФПЛ

Пропонуємо вашій увазі десятку кращих гравців першої частини сезону російської Прем'єр-Ліги за версією «Чемпіонату».

9 жовтня 2006 року. ЦСКА

Це єдиний гол Романа Павлюченко за «Спартак» в самому принциповому для червоно-білих дербі з ЦСКА. До 18-го туру чемпіонату Росії сезону-2006 «армійці» очолювали таблицю, а спартаківці йшли другими, відстаючи на три очки. У дербі ЦСКА двічі виходив вперед і за 10 хвилин до кінця вигравав з рахунком 2: 1. Від поразки «Спартак» врятував гол центрфорварда. Сергій Ковальчук навісив справа на дальній кут воротарського ЦСКА, а там Павлюченко відірвався від Сергія Ігнашевіча і хитро пробив головою від землі. Ігор Акінфєєв не очікував такого рішення від Романа - м'яч пролетів під ногами стрибнув угору голкіпера.

5 грудня 2006 року. «Спортинг» (Португалія)

За тур до фінішу групового етапу Ліги чемпіонів сезону-2005/06 «Спартак» посідав останнє місце в квартеті з «Баварією», «Інтером» і «Спортингом». Червоно-білі відставали на три очки від португальців, з якими якраз зустрічалися на виїзді. Тільки перемога залишала надії на єврокубкову весну - вихід в 1/16 фіналу Кубка УЄФА. Її спартаківці і добилися. У Лісабоні вони провели свій найуспішніший матч в цій ЛЧ, перегравши «Спортинг» з рахунком 3: 1. Початок перемозі поклав красивий гол Павлюченко в ворота Рікарду вже на 7-й хвилині. Роман не роздумуючи добив м'яч у сітку ударом через себе після попадання Мартіна Йіранека в поперечину.

8 жовтня 2007 року. «Байєр» (Леверкузен)

У наступному євросезоні «Спартак» зіграв восени в Кубку УЄФА. На груповому етапі червоно-білі зайняли друге місце слідом за «Байєром», причому єдиною осічкою німецької команди стала поразка від спартаківців в Москві. Вирішальний епізод матчу - гол Павлюченко з пенальті на 63-й хвилині за рахунку 0: 0. Роман холоднокровно пробив з «точки» по центру воріт Рене Адлера, покаравши гостей за фол, вчинений проти Дмитра Торбинського. «Байєр» в результаті дістався до чвертьфіналу, де був зупинений «Зенітом». А Павлюченко в 1/16 фіналу забив «Марселю», проте цього гола Романа забракло, щоб перетворити суперника в жертву. «Спартак» після поразки у Франції 0: 3 виграв в Москві тільки 2: 0.

17 жовтня 2007 року. збірна Англії

Приголомшлива домашня перемога над англійцями в «Лужниках» в рамках відбіркової кампанії Євро-2008 була здобута збірної Росії завдяки дублю Павлюченко. Роман вийшов на заміну на кінець години матчу за рахунку 1: 0 на користь збірної Англії. Здавалося, суперник контролює хід гри, але у Павлюченко була інша думка. Через 10 хвилин після своєї появи на полі нападник реалізував пенальті (за фол Уейна Руні на Костянтині Зирянова). Роман пробив в лівий від себе кут - Пол Робінсон до м'яча не дотягнувся. Незабаром Павлюченко створив і другий гол: скористався тим, що голкіпер англійців невдало відбив м'яч, пущений Олексієм Березуцький, і досяг успіху на добиванні в боротьбі з захисниками.

18 червня 2008 року. збірна Швеції

На Євро-2008 Павлюченко став автором трьох м'ячів. Для початку він забив іспанцям на старті групового турніру, але тоді його гол особливої ​​цінності не мав: Росія поступилася - 1: 4. Зате у вирішальній грі 3-го туру з Швецією Павлюченко записав на свій рахунок переможний гол у ворота Андреаса Ісакссона, забезпечивши російської збірної місце в чвертьфіналі. Павлюченко завершив ударом в дотик чудову комбінацію за участю Зирянова і Олександра Анюкова, який знайшов центрфорварда своєчасною передачею в центр штрафного майданчика. До речі, Роман цілком міг оформити і дубль, ось тільки в другому таймі йому вже не щастило з реалізацією.

21 червня 2008 року. збірна Нідерландів

Найяскравіша гра збірної Росії на Євро-2008 - чвертьфінал з Нідерландами, виграний в додатковий час з рахунком 3: 1. Нашій команді лише трохи не вистачило, щоб укластися в 90 хвилин - тоді автором переможного і єдиного гола на 56-й хвилині став би Павлюченко. Після прострілу Сергія Семака з лівого флангу нападаючий здорово зіграв на випередження, вислизнувши від Йоріса Матійсен, і ударом лівою в дотик відправив м'яч у сітку воріт Едвіна ван дер Сара. Втім, Павлюченко навряд чи потім шкодував, що зустріч перейшла в додатковий час, адже воно подарувало нам просто божевільні емоції.

1 листопада 2008 року. «Ліверпуль» (Англія)

Після Євро-2008 Павлюченко змінив «Спартак» на «Тоттенхем» і забив кілька важливих голів у великих матчах за «шпор». Так, в першому для себе сезоні чемпіонату Англії російський нападник добув «Тоттенхему» перемогу в домашній зустрічі з «Ліверпулем». Гаррі Реднапп в тій грі випустив Павлюченко на заміну в перерві за рахунку 0: 1 . В середині другого тайму «шпори» відігралися, а на 90 + 1-й хвилині Реднапп дочекався точного пострілу від «кілера» Павлюченко. Роман отримав короткий пас від Даррена Бента і знову майстерно зіграв на випередження. Даніель Аггер не встиг перешкодити Павлюченко переграти Пепе Рейну ударом з меж воротарського.

2 листопада 2010 року. «Інтер» (Італія)

На груповому етапі Ліги чемпіонів сезону-2010/11 Павлюченко допоміг "Тоттенхему" здобути ключову перемогу над «Інтером» в боротьбі за вихід в плей-офф. Після закінчення години матчу «шпори» вигравали у італійців з різницею в два м'ячі, але потім Самуель Ето'О скоротив розрив. У нервовій кінцівці всі питання зняв вийшов на заміну російський нападник. Багато в чому цей гол зробив Гарет Бейл . Валлієць отримав м'яч на свій половині і за рахунок приголомшливого ривка на швидкості протягнув його до штрафної «Інтера», після чого прострілив в центр на Романа. Павлюченко ударом в упор з декількох метрів пробив голкіпера Луку Кастеллацці.

12 грудня 2010 року. «Челсі» (Англія)

Ще один пам'ятний результативний матч для Павлюченко - лондонське дербі між «Тоттенхемом» і «Челсі» в сезоні-2010/11 АПЛ. Хозяевам- «шпорами» вдався досить швидкий гол на 15-й хвилині, автором якого і став російський нападник. Павлюченко отримав м'яч біля лінії штрафного, першим дотиком підробив його, відірвавшись від Джона Террі, а другим завдав точного удару з лівої ноги в ворота Петра Чеха. «Челсі» все-таки відігрався зусиллями Дідьє Дрогба. А в доданий час гол Павлюченко втратив би свою цінність, якби Дрогба реалізував пенальті, проте сейв Еуреліо Гомеса зберіг для «Тоттенхема» нічию.

8 червня 2012 року. збірна Чехії

Останній гол Павлюченко за збірну Росії теж не можна не включити в його персональний топ-10. Це був єдиний м'яч нападника у фінальній стадії Євро-2012. У матчі 1-го туру групового етапу Роман зробив внесок у велику перемогу росіян над чехами. Павлюченко вийшов на заміну за рахунку 2: 1 і видав блискучу кінцівку. Спершу він асистував Алана Дзагоєва, а на 82-й хвилині забив у ворота суперника четвертий гол. Знову від ноги Павлюченко постраждав голкіпер Чех. Андрій Аршавін доставив м'яч на фланг нападаючому, той увійшов у штрафну, довго розгойдував Томаша Губника і, нарешті, невідпорно пробив у ближній кут. Судячи по обличчю Чеху, він пошкодував, що вирішив в цей день зіграти проти Павлюченко.

Судячи по обличчю Чеху, він пошкодував, що вирішив в цей день зіграти проти Павлюченко