«Залиш надію, всяк сюди входить»

Оренбурзька «Надія» в цьому сезоні ще не зазнала жодної домашньої поразки. Недільний матч зі «Спартою & К» вийшов результативним, напруженим і з розв'язкою на останніх секундах, тим не менш, команді Поки Четмен не вдалося перервати переможну серію «жовто-бордових» в рідних стінах.

У першому колі «Надія» відвезла з Видного перемогу, на відповідну же зустріч в Оренбург «Спарта & К» прибула без Кендіс Дюпрі і Елізи Агілар, які з різних причин не могли допомогти своїй команді - ці обставини говорили на користь того, що саме господині паркету є фаворитами протистояння.

«Надія» жваво початку (13: 6), змусивши вже на початку 5-ої хвилини взяти Поки Четмен тайм-аут. Після хвилинної перерви Ізабель Якубу, яка грала з лангетой на руці, замінила Наталя Вієру. Центрова російської збірної поставила кілька відмінних заслонів для одноклубницу, виконала серію підбирань у захисті і успішно реалізувала два кидка, таким чином, внісши істотний внесок в максимальний ривок «Спарти & К» за весь матч (11: 0). Брати тайм-аут прийшла черга Олександра Васіна. Незважаючи на те, що в протоколі наставником оренбурзькій команди значиться Альгірдас Паулаускас, саме Олександр Олександрович поки диригує грою.

У другій чверті відсоток реалізованих кидків помітно погіршився, а за 5 з половиною хвилин до великої перерви обидві команди зовсім перестали набирати очки з гри. Довго це тривати не могло і з перших же секунд третьої десятихвилинки суперники кинулися в атаку. Кара Брекстон, ніби виправляючись за невиразно проведену першу половину, підключилася до Рене Монтгомері і Девані Боннер в гонці бомбардирів. У «Спарти & К» не склалися справи у Соні Петрович, але продовжила справно засмучувати оренбурзьких уболівальників Марина Кузіна. Звично помітні у гостей були Беккі Хеммон і Сеймон Огастус.

У кінцівці третьої чверті Наталія Жедік «забуває» Євгену Бєлякова на дузі, якій адресує передачу Ніка Баріч - форвард «Спарти & К» в 9 з 10 подібних випадках помилок не допускає - 59:56!

Зусиллями Наталії Вієру, раз по раз обіграє Кару Брекстон, «Спарта & К» повертає собі лідерство в матчі, що змушує Олександра Васіна посадити американську центровую «Надії» на лаву запасних і випустити Іву Перовановіч. Здорово «включається» Наталія Жедік, незважаючи на персональну опіку з боку Сеймон Огастус.

Здорово «включається» Наталія Жедік, незважаючи на персональну опіку з боку Сеймон Огастус

Неочевидний фол Вієру на Боннер стає 5-ими для Наталії. Девані маже обидва штрафні кидки, але в боротьбі за підбір м'яч виграє Жедік, тут же росіянка нагороджує точною передачею Рене Монтгомері. Рене стає героєм кінцівки, набираючи 12 з 23 своїх очок в четвертій чверті. Після чергового підбору в атаці Наталія Жедік досить несподівано стає кращим гравцем матчу за зібраними відскоків (12 - за зустріч).

Команди обмінюються триочковими кидками, Рене продовжує тероризувати кільце суперниць, у «Спарти & К» на першу роль виходить фахівець з проведення кінцівок Сеймон Огастус.

80:79, 33.8 секунди до кінця основного часу матчу - тайм-аут «Надії». Монтгомері максимально розтягує час на атаку, йде в прохід, віддає передачу в кут на очікує м'яча Наталю Жедік - Наталя маже. «Спарта & К» забирає підбір, летить в що залишилися секунди вперед, Огастус незважаючи на опір трьох гравців робить кидок, промахується, «Надія» програє підбір і гості встигають нанести ще один кидок під акомпанемент фінальної сирени. Важка перемога «жовто-бордових» і реванш за нещодавню поразку в півфіналі кубка Росії.