Баскетбол

-історія баскетболу -розміри і обладнання -правила гри -Травми-фізичні якості.

3 3

Історія баскетболу

Від англ. basket - корзина, ball - м'яч) - спортивна командна гра з м'ячем. Баскетбол входить в програму Олімпійських ігор з 1936 року. Винахідник гри Джеймс Нейсміт був там в якості гостя. Регулярні чемпіонати світу з баскетболу серед чоловіків проводяться з 1950 року, серед жінок - з 1953 року, а чемпіонати Європи - з 1935 року.

4 4

феєричне видовище

Історія баскетболу.

Однак придумана Нейсмітом гра, лише віддалено нагадувала те феєричне видовище, яке відоме нам під цим ім'ям сьогодні. Ведення м'яча не існувало, гравці тільки перекидали його один одному, стоячи на місці, і прагнули потім закинути в корзину, причому виключно обома руками знизу або від грудей. Дії команд здалися б нам млявими і загальмованими, проте метою доктора Нейсміта було створити гру саме колективну, в яку можна було б залучити одночасно велику кількість учасників, і цьому завданню його винахід відповідав повною мірою.

5 5

Правила гри

Спочатку правила гри в баскетбол були сформульовані Нейсмітом і складалися лише з 13 пунктів. З часом баскетбол змінювався, змін вимагали і правила. Перші міжнародні правила гри були прийняті в 1932 році на першому конгресі ФІБА, після цього вони багаторазово коректувалися і змінювалися, останні значні зміни були внесені в 1998 і 2004 роках. З 2004 року правила гри залишаються незмінними.

6 6

Розміри ігрового майданчика

повинні бути 28 метрів в довжину і 15 метрів в ширину, виміряні від внутрішнього краю обмежують ліній. Дозволені ігрові майданчики з мінімальними розмірами 26х14 метрів. Висота стелі або відстань до найнижчого перешкоди над ігровим майданчиком повинні бути не менше 7 метрів. Ігрова поверхня повинна бути рівномірно і достатньо освітлена. Джерела світла повинні перебувати там, де вони не будуть заважати зору гравців.

Розміри щитів повинні бути: 1,80 м (+ 3 см) по горизонталі і 1,05 м (+ 2 см) по вертикалі. Нижні краї щитів повинні бути розташовані на висоті 2,90 м від поверхні майданчика.

7 7

дві команди

В баскетбол грають дві команди від кожної з яких на майданчику одночасно присутній п'ять гравців. Мета кожної команди в баскетболі - закинути м'яч в корзину суперника і перешкодити іншій команді опанувати м'ячем і закинути його в корзину своєї команди. М'ячем грають тільки руками. Бігти з м'ячем, що не бив їм в підлогу, навмисно бити по ньому ногою, блокувати будь-якою частиною ноги або бити по ньому кулаком є ​​порушенням.

8 8

кількість очок

Переможцем в баскетболі стає команда, яка після закінчення ігрового часу набрала більшу кількість очок. При рівному рахунку після закінчення основного часу матчу призначається овертайм (зазвичай п'ять хвилин додаткового часу). У разі, якщо і по його закінченні рахунок буде дорівнює, призначається другий, третій овертайм і т. Д., До тих пір, поки не буде виявлено переможця матчу.

9 9

Попадання м'яча в кільце

За одне влучення м'яча в кільце може бути зарахована різна кількість очок: 1 очко - кидок зі штрафної лінії 2 очка - кидок з середньої або близької дистанції (ближче триочкової лінії) 3 очка - кидок через триочкової лінії на відстані 6м 75см.

10 10

Матч складається з чотирьох періодів

Гра офіційно починається спірним кидком в центральному колі, коли м'яч правильно відбитий одним із спірних. Матч складається з чотирьох періодів по десять хвилин з перервами по дві хвилини. Тривалість перерви між другою і третьою чвертями гри - п'ятнадцять хвилин. Після великої перерви команди повинні помінятися кошиками Гра складається з двох (2) половин по двадцять хвилин кожна, або чотирьох (4) періодів (кварталів) за дванадцять (12) хвилин, кожен з перервами по дві (2) хвилини між першим і другим періодами і між третім і четвертим періодами.

11 11

порушення

Аут - м'яч іде за межі ігрового майданчика; пробіжка - гравець, який контролює «живий» м'яч, здійснює переміщення ніг понад обмеження, встановленого правилами порушення ведення м'яча, що включає в себе пронос м'яча, подвійне ведення; три секунди - гравець нападу перебуває в зоні штрафного кидка більше трьох секунд в той час, коли його команда володіє м'ячем в зоні нападу;

12 12

п'ять секунд

- гравець при виконанні вкидання не розлучається з м'ячем протягом п'яти секунд; вісім секунд - команда, що володіє м'ячем із зони захисту не вивела його в зону нападу за вісім секунд; порушення повернення м'яча в зону захисту (зона) - команда, що володіє м'ячем в зоні нападу перевела його в зону захисту.

13 13

фоли

Фол - це недотримання правил, викликане персональним контактом або неспортивною поведінкою. Види фолів: персональний; технічний; неспортивний; дискваліфікуючий. Гравець, який отримав 5 фолів в матчі, повинен покинути ігровий майданчик і не може брати участь в матчі (але при цьому йому дозволяється залишитися на лаві запасних). Гравець, який отримав дискваліфікуючий фол повинен покинути місце проведення матчу.

14 14

травми

Найбільш поширені травми при грі в баскетбол.

Дані для цього дослідження були зібрані за допомогою електронної системи нагляду за травмами РФ. Дослідження показало, що найбільш поширеними травмами були розтягування м'язів і зв'язок нижніх кінцівок (30%), особливо гомілковостопного суглоба (24%), а також переломи і вивихи верхніх і нижніх кінцівок (26%), зокрема пальців (8%). Підлітки у віці від 15 до 19 років частіше, ніж молодші спортсмени піддавалися розтягування м'язів і зв'язок, а також саден і розсіченнями. У дітей у віці 10-14 років частіше діагностували травми головного мозку, ніж у спортсменів у віці 19 років. Хлопчики частіше отримували порізи, переломи і вивихи, а травми головного мозку і пошкодження колінного суглоба частіше зустрічалися серед дівчаток.

15 15

фізичні якості

При грі в баскетбол розвиваються життєво важливі для людини фізичні якості: швидкісні, швидкісно-силових і координаційних здібностей, гнучкості та витривалості. У роботу залучаються практично всі функціональні системи його організму, включаються основні механізми енергозабезпечення. Досягнення спортивного результату вимагає від грають цілеспрямованості, наполегливості, рішучості, сміливості, впевненості в собі.

16 16

Інститутська команда з баскетболу

У нашому інституті є команда з баскетболу. Багато студентів проявляють інтерес до даного виду спорту так як він є одним з найпопулярніших.

Браві хлопці раз по раз відстоюють честь нашого інституту на баскетбольному полі. Ціною їх зусиль багато перемог виявилося за нашим інститутом.

17 17   18 18

Вітаємо команду з баскетболу

У XXV Московських Студентських іграх чоловіча команда з баскетболу провела 7 матчів, з яких 6 закінчилися перемогою, і за підсумками першого кола посідає перше місце. Наша команда перемогла такі вузи як: МАДИ - Московський автомобільно-дорожній державний технічний університет; МГТУ "МАІ" - Московський державний технічний університет "Московський авіаційний інститут"; НДУ ВШЕ - Національний дослідницький університет Вища школа економіки; РЕУ - Російська економічний університет ім. Г.В. Плеханова; РГГРУ - Російський державний геологорозвідувальний університет ім. Серго Орджонікідзе (МГРИ); ФУ - Фінансовий університет при Уряді РФ А так же, дуже гідно зіграли з найсильнішою командою: РАНХиГС - Російська академія народного господарства та державної служби при Президенті РФ.

19 19

Плани на майбутнє

При успішних іграх у другому колі, буде можливість брати участь в стикових матчах за вихід до Дивізіону АСБ. Наші збірники виступають в Чемпіонаті Московської Баскетбольної Ліги, граючи за дубль БК "Факел" як студенти МГУПП в дивізіоні Б