Новини хокею - офіційний сайт ХК «Металург» (Магнітогорськ)

rsport.ru

240

МОСКВА 2 апр - Р-Спорт, Олександр Рогуля. День сміху, 1 квітня, став святковим для хокеїстів і вболівальників московського " Динамо ", Яке здобуло впевнену перемогу над СКА з Санкт-Петербурга і оформило вихід в фінал Кубка Гагаріна.

День сміху, 1 квітня, став святковим для хокеїстів і вболівальників московського    Динамо   , Яке здобуло   впевнену перемогу   над   СКА   з Санкт-Петербурга і оформило вихід в фінал Кубка Гагаріна

Зустріч, що відбулася в понеділок на льоду МСА "Лужники" в Москві, завершилася з рахунком 5: 1 (0: 0, 3: 1, 2: 0) на користь чинного чемпіона КХЛ. У складі "Динамо" шайби закинули Марек Квапіл (26-я, 29-я і 49-а хвилини), Ілля Горохов (37) і Сергій Коньков (56). Гості відповіли влучним кидком Євгенія Артюхина (35).

У командах КХЛ шукають допінг

У Лужниках дуже люблять патріотичні пісні середини минулого століття. Атмосфера сприяє цьому - Мала спортивна арена була побудована ще аж в 1956-му році. Темою для чергового вирішального матчу в півфінальній серії Кубка Гагаріна між "Динамо" і СКА став слоган, взятий з військової пісні Булата Окуджави - "Нам потрібна одна перемога". Начебто динамівцям всього одна перемога потрібна була і в четвертому матчі, і в п'ятому. Але після двох поспіль перемог СКА, особливо в Санкт-Петербурзі , Розмови про рекордний "повернення" армійців перейшли з розряду фантастичних в розряд "А чому б, власне, і ні?".

Безумовно, в плей-офф, як і на війні, всі засоби хороші. За кілька годин до матчу в спортивній пресі вибухнула нова допінгових-хокейна історія. Увечері напередодні гри в готель, де розташовувалися динамівці, завітали допінг-офіцери. За жеребом вони вибрали трьох хокеїстів - Марека Квапіл , Олексія Цвєткова і Костянтина Касянчука , Протримавши їх до пів на першу ночі. Природно, на наступний ранок "Динамо" намагалося розпалити в ЗМІ скандал. Великого резонансу він не отримав, але, тим не менш, градус майбутнього матчу московський клуб зміг підняти на нову висоту.

Гравці "Динамо" радіють перемозі в матчі фінальної серії Західної конференції Континентальної хокейної ліги між ХК "Динамо" (Москва) і ХК СКА (Санкт-Петербург).

Природно, допінгові служби прийшли і в СКА, але, правда, трохи раніше, та й взяли серед інших форварда Максима Рибіна, який останнім часом на лід не виходив. Цікаво, що "Динамо" вже другий рік поспіль намагається розіграти "допінгову" карту: в плей-офф-2012 багато в чому з подачі босів і покровителів "біло-блакитних" був відсторонений від матчів захисник "Авангарда" Антон Бєлов. У РУСАДА з приводу цієї історії виступили з сухим прес-релізом. По телефону представники агентства на коментарі не скупилися, але потім переконливо попросили ці слова не передавати.

період помсти

Всі ці околохоккейние розмови на настрій динамівців ніяк не подіяли. З перших хвилин шостого матчу вони захопили ініціативу, показуючи, хто в "Лужниках" господар. Одним з перших реально претендував на гол Костянтин Горовиков , "Той, хто стріляв" з-під захисника, але загрозу відвів голкіпер СКА Ілля Єжов . Трохи пізніше забити з п'ятачка міг герой нічний історії Цвєтков, але він не зумів замкнути відмінний простріл Юрія Бабенка. У кінцівці періоду трапився ще один цікавий епізод: Федір Федоров грубо атакував біля борту Сергія Соїна. Арбітри порахували, що силовий прийом у армійця вийшов чистим, хоча на повторі рішення це виглядало досить спірно. Зате для фанатів "Динамо" момент був однозначним. Коли арбітри з'явилися на льоду після перерви, трибуни затягнули нову кричалку - "продажні".

Так вийшло, що весь період став не тільки найрезультативнішим у матчі, але і дуже символічним в контексті всієї півфінальній серії. Почав всі Квапіл - головний герой шостої зустрічі. Мабуть, допінг-офіцери сильно насолили чеху, тому що він в цей понеділок був просто нестримним. Спочатку він об'їхав всю армійську оборону, включаючи Єжова, і закотив шайбу в порожні ворота. Ще через три хвилини Квапіл скористався відмінним пасом Соїна і подвоїв перевагу господарів.

Зберегти інтригу до перерви зуміли ті, хто піддався найбільшої обструкції з боку трибун. Федоров продавив динамівську оборону, а особливо не полюбити столичній публіці Євген Артюхін успішно зіграв на добиванні. Не обійшлося тут без пошкодження: форвард на повній швидкості в'їхав у голкіпера "біло-блакитних" Олександра Єременка . Отримавши лікарську допомогу, воротар піднявся. А Артюхін знову отримав додаткову порцію "народної любові".

Головний тренер "Динамо" Олег Знарок після матчу фінальної серії Західної конференції Континентальної хокейної ліги між ХК "Динамо" (Москва) і ХК СКА (Санкт-Петербург).

Горохів "застрелив" СКА

Довго, втім, радіти гостьового сектора не довелося. У кінцівці періоду "Динамо" організувало швидку атаку, і її завершив один з найбільш харизматичних гравців "біло-блакитних" - Горохів. Святкуючи закинуту шайбу, захисник перевернув ключку і, стоячи на коліні, "застрелив" з неї Єжова. Правда, на увазі Горохів напевно мав не голкіпера, а всю команду СКА. Відігратися з рахунку 1: 3 за один період - не найпростіше завдання.

СКА спробував це зробити, створив, за словами Олександра Медведєва, вісім гольових моментів за першу половину заключного періоду. Але це був не вечір армійців. Лише одна контратака у виконанні Квапіл - і "Динамо" повело 4: 1. Трибуни, доведені до екстазу, закидали чеха, який оформив хет-трик, кепками.

Головний тренер СКА Юкка Ялонен пішов на безпрецедентний для нашого хокею крок і зняв воротаря за 7 хвилин до кінця третього періоду, коли армійці отримали більшість. Ось тільки перевага ні в двох, ні в одного гравця гості реалізувати не зуміли. Трихвилинні спроби СКА "надихатися перед смертю" закінчив Коньков, який утік на побачення з порожніми воротами. Чотири з половиною хвилини були формальністю.

Веселої, як і матч, вийшла заключна прес-конференція серії. Крім журналістів, в залі зібралося і кілька вболівальників, один з яких навіть висловив обурення діями арбітрів. Вивести фаната охоронцям не дозволив Олег Знарок, котрий дозволив ситуацію мирно.

Другий фіналіст плей-офф 2013 визначиться в протистоянні казанського "Ак Барса" і челябінського "Трактора", в якому поки попереду "Ак Барс" - 3-2. Шостий матч цієї серії пройде 2 квітня в Челябінську. Фінальна серія плей-офф КХЛ стартує 7 квітня.