Зеніт - Краснодар огляд матчу.

1. З «Краснодаром» - як з «Реал Сосьєдад»
  2. «Зеніт» виграв боротьбу, але не гру

«Зеніт» поступився на своєму полі «Краснодару», який багато фахівців називають найпростішої для тактичного розбору і підготовки командою прем'єр-ліги. Під керівництвом Ігоря Шалімова «бики» слабо зіграли з усіма конкурентами в боротьбі за золоті медалі і Лігу чемпіонів. Двічі програли «Спартаку» з загальним рахунком 1: 6, були биті «Локомотивом» у Москві - 0: 2 і ЦСКА вдома - 0: 1. «Зеніт» в першому колі теж без особливих проблем переміг в Краснодарі - 2: 0. Новий головний тренер південців 34-річний дебютант РФПЛ Мурад Мусаєв зумів перебудувати команду, нехай і не відразу, а після 45 непростих хвилин в Петербурзі.

З «Краснодаром» - як з «Реал Сосьєдад»

На стадіоні «Санкт-Петербург» зустрілися два колективи, які звикли володіти м'ячем більшу частину матчу і виконувати велику кількість передач. Зрозуміло, що в цей раз хтось повинен був недобрати по цифрам. Цікаво порівняти статистику «Зеніту» і «Краснодара» в даному конкретному матчі зі статистикою по сезону в цілому.

Петербуржці в середньому володіють м'ячем 56,5% ігрового часу, а краснодарци - 58%. У протистоянні з "биками" Роберто Манчіні не наполягав на володінні, зробивши ставку, перш за все, на використанні вільного простору на половині поля ніколи не закривається суперника. Так головний тренер «Зеніту» надходив, наприклад, і в єврокубкових матчах з «Реал Сосьєдад». В результаті гості перевершили господарів по володінню: 54,6% на 45,4%. Те ж саме стосується кількості і точності передач. «Краснодар» зробив 493 пасу з точністю 83%, а зенітовци - 396 пасів з точністю 77%. У сезоні РФПЛ у «биків» в середньому 508 передач за гру (82,7% точності), тобто гості в принципі навіть на виїзді з «Зенітом» виконали свою звичайну норму. У команди Манчіні в середньому 427 передач (81,4% точності). Синьо-біло-блакитні не дотягували за обома показниками, але в першому таймі це не мало значення, так як господарі доводили м'яч до штрафної гостей і часто били по воротах Андрія Синіцина. Тренери в післяматчевих коментарях зійшлися в оцінці гри до перерви.

«У перші 45 хвилин гра йшла за нашим сценарієм, - сказав Манчіні. - На жаль, щоб вигравати матчі, потрібно забивати. Це те, що нам не вдавалося. «Зеніт» створив три-п'ять практично стовідсоткових нагод, які потрібно було реалізовувати, а ми цього не зробили. Якщо не забиваєш в першому таймі, то в другому стає складно ».

«Вважаю, перший тайм провалили, - підтвердив думку колеги Мусаєв. - У нас було дуже багато браку в простих ситуаціях, майже всі атаки суперника починалися після «обрізів» в середині поля. Можливо, це пов'язано з тим, що ми відпрацьовували швидший перехід в атаку, тому поспішали. Але в ряді таких епізодів була і позиційна атака. Від цього йшла вся гострота біля суперника ».

Мусаєв точно описав те, що впадало в очі при перегляді матчу з трибуни. «Зеніт» карав «Краснодар» за типові старі помилки. Хоча з приходом нового головного тренера хочеться бачити якісь зміни в грі «биків». За складом вони були мінімальними (Рамірес і Газінський замість Калініна і Каборе), по тактичній схемі і розстановці футболістів - нульовими. Але тільки на перший погляд. Краснодарці діяли за схемою 4-3-3, проте при обороні їх схема несподівано трансформувалася. Юрій Газінський і Олег Шатов розташовувалися на одній лінії як центральні півзахисники, а Маурісіо Перейра піднімався на позицію нападника, щоб на пару з Федором Сміливий пресингувати центральних захисників.

Мусаєв вибрав досить ризикований план. Смолов з Перейра прагнули перешкодити Браніславу Івановичу і Михея Мевля вийти з оборони першим пасом і сподівалися спровокувати їх на помилку. Очевидно, в якійсь мірі це вийшло, так як у словенця і особливо у серба точність передач в матчі з «Краснодаром» помітно нижче, ніж по сезону. Проте, при такій тактиці «биків» вільним постійно опинявся Леандро Паредес, а центр поля просідав. Коли господарі знаходили шляхи швидко вивести м'яч з лінії захисту, гості починали «горіти». У тому числі і через гру Шатова.

«Зеніт» виграв боротьбу, але не гру

Гол Шатова - емоційний момент . Навіть вболівальники «Зеніту» аплодували своєму колишньому півзахиснику. Це можна сприймати, як особисту помсту гравця тренеру, який відмовився від його послуг. Дуже добре зіграв Віктор Классон, чиє зміщення в центр поставило в глухий кут Івановича і Мевля. Серб зробив ривок за шведом, а не передав напарникові Классона в зону, після чого невдало виніс м'яч зі штрафної. Шатова на підборі проґавили «опорники». Зауважимо, що і переможний гол «Краснодара» прийшов з опорної зони, але Манчіні на прес-конференції чомусь не критикував Леандро Паредеса і інших центрхава за пасивність у цих епізоду .

Однак в цілому гра Шатова залишала бажати кращого. Є сумніви, що роль центрального півзахисника взагалі підходить Олегу, при всьому його умінні рухати м'яч. Кілька разів він допускав грубі помилки: недопрацьовує в обороні, «обрізав», втрачав позицію. Себастьян Дріуссі створив чи не найкращий момент «Зеніту» до перерви, якщо не брати до уваги голи, як раз тому. Аргентинський форвард відшукав вільний простір між лініями і небезпечно пробив. Втім, інші ситуації, незважаючи на слова Манчіні, виявилися не настільки простими для реалізації нападниками, що «забили б навіть подають м'ячі хлопчики». Наприклад, коли Антон Заболотний потрапив в перекладину, виконати точний удар головою було складно через траєкторії польоту м'яча, до того ж заважав вилетів з воріт голкіпер.

Наприклад, коли Антон Заболотний потрапив в перекладину, виконати точний удар головою було складно через траєкторії польоту м'яча, до того ж заважав вилетів з воріт голкіпер

За статистикою Sofascore, Шатов за матч взяв участь в чотирьох єдиноборствах і не виграв жодного. На тлі цифр Олександра Єрохіна (вісім успішних дуелей з 14) це катастрофа. Поступалися в боротьбі і партнери Шатова по півзахисту: у Мамаєва, Перейри і Классона по одному виграному єдиноборства (з двох, восьми і десяти відповідно), у Газінського - два з семи.

У другому таймі «Краснодар» нарешті показав себе командою, яка вміє перебудовуватися. З тренерської думкою. Мусаєв пояснив зміни: «Ми стали менше грати поперек. Навіть якщо передача йшла коротка або середня, намагалися, щоб вона йшла вперед. Значно поліпшили контроль, стали з'являтися моменти. Радий, що в кінці, не дивлячись на фізичну втому, змогли дотиснути суперника, а не стали грати на утримання рахунку ».

Дійсно, після перерви відсоток володіння м'ячем гостями збільшився до 57%, а кількість ударів по воротах зросла, тоді як господарі стали бити менше. «Зеніт» ж, коли його позбавляють простору, збивається на прості кроси, не маючи при Манчіні інших варіантів підготовлених атак. Петербуржці лідирують в РФПЛ по кросів - 26 за матч. «Краснодар», навпаки, аутсайдер - всього 13 кросів в середньому за 90 хвилин. Практично стільки вийшло у команд і в очній зустрічі: зенітовци зробили 22 кросу (вісім точних), а краснодарци - дев'ять (до адреси дійшов один). Ще синьо-біло-блакитні повинні були розраховувати на «стандарти», проти яких краснодарци захищаються чи не найгірші в лізі, але все 10 кутових господарів пішли в пісок. Тим часом, кроси - єдине, в чому більш-менш досяг успіху Еміліано Рігоні (п'ять, два точних). В цілому ж аргентинець зіграв настільки бездарно, що навіть Манчіні розкритикував свого улюбленця. За 81 хвилину на поле Рігоні віддав всього п'ять (!) Передач, правда, і грав дуже високо.

За матч «Зеніт» завдав 16 ударів (п'ять - в створ), «Краснодар» - 8 (4). Ці цифри майже повторюють середні по сезону, за одним винятком: загальна кількість ударів у краснодарців на рівні синьо-біло-блакитних. «Бикам» не вистачило пострілів Смолова, який, якщо вірити статистиці, виконав свою основну роль ще гірше, ніж зенітовци. Пробив лише одного разу - мимо цілі. Але Мусаєв не скаржиться на форвардів. У другому таймі його команда краще готувала атаки і забила. Іноді, до речі, «Краснодар» нагадував «РБ Лейпциг», зокрема, акцентом на розіграш через лівий фланг. Прикра поразка «Зеніту» - відображення проблем при Манчіні. І звалювати все на рівень майстерності нападників щонайменше дивно.